Podlesice.org.pl

Aktualności

05.10.2012

Eko Załoga w Podlesicach

Już o 8 rano pod  budynek Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury przyjechała  ekipa filmowa TVP Polonia wraz z Eko Załogą.

     Realizacja programu dla dzieci i młodzieży z pierwszym klapsem filmowym rozpoczęła się w jednym z zrzeszonych gospodarstw rolnych.  Filmowcy poznali owce rasy olkuskiej a Eko Załoga pomagała zapędzić stado na wzgórze w celu wypasu zwierząt. Po wypraniu  wełny filmowcy zapoznali się z procesem filcowania. Warsztat spodobał się nie tylko Eko Załodze ale i obsłudze produkcji programu z Panią reżyser na czele, która sama postanowiła filcować kuleczkę.

     Kolejnym wyzwaniem była wspinaczka pod czujnym okiem Grupy Jurajskiej GOPR. Wędrówka po Rezerwacie Przyrody Góra Zborów była wyzwaniem dla operatorów kamer i dźwiękowców wnoszących sprzęt potrzebny do nagrania kolejnego odcinka Eko Załogi.  Całość realizowanych zdjęć zakończyła się po godzinie 16  wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Eko Załoga w Podlesicach

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój