Podlesice.org.pl

Aktualności

14.10.2012

Budowa Budynków Warsztatów Przyrodniczych i Zaplecza Warsztatów Przyrodniczych

 

     W październiku 2012 roku ruszyła budowa Budynków Warsztatów Przyrodniczych i Zaplecza Warsztatów Przyrodniczych.  Budowla powstanie obok Centrum Dziedzicwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach w związku z realizowanym projektem „ Ochrona i racjonalne udostępnienie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000, Ostoja Kroczycka, w tym rezerwatu przyrody Góra Zborów”.

     Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W rozbudowanej części ośrodka znajdzie się multimedialna sala warsztatowa z piecem do wypalania gliny, warsztatem tkackim oraz warsztatem do obróbki i filcowania wełny z częścią prezentacyjną.

     Poszerzona część ośrodka będzie służyła do edukacji przyrodniczej i kulturowej, promocji zasad zrównoważonego rozwoju i świadomości przyrodniczej mieszkańców województwa śląskiego, aktywizacji ekonomiczno-społecznej, działalności naukowej i wystawienniczej. Wystrój będzie nawiązywał do tradycji regionu. Podczas zwiedzania turyści zapoznają się z tradycyjnymi akcesoriami i eksponatami pasterskimi  zgłębiając wiedzę o regionie.

      Co więcej w obiekatch będą zastosowane nwoczesne techniki związane z oszczędnością i racjonalnym wykorzystaniem energii tj.: ogniwa solarne, nowoczesne techniki termoizolacji budynku. Teren zostanie ogrodzony, uporządowany i w części wybrukowany.

      Zachęcamy do śledzenia postępów z budowy Budynku Warsztatów Przyrodniczych i Zaplecza Warsztatów Przyrodniczych na naszym facebooku.

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Budynek Warsztatów Przyrodniczych i Zaplecza Warsztatów Przyrodniczych

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój