Podlesice.org.pl

Aktualności

26.02.2013

Wycieczka do Warszawy

     W niedzielę, 24 lutego 2013 roku, Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zorganizowało wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego. W wycieczce udział wzięli pracownicy stowarzyszenia z osobami towarzyszącymi oraz partnerzy TMZZ.  W wycieczce uczestniczyło 49 osób.

      Pierwszym punktem do zwiedzania było muzeum, które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej. Muzem zostało stworzone w niepowtarzalny sposób, na zwiedzającego oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem, by jak najwierniej odzwierciedlić czasy powstania i II Wojny Światowej. Wystrój wnętrza doskonale przybliżył powstańczą rzeczywistość. Uczestnicy zwiedzali  między innymi sale poświęcone okupacji i wybuchu Powstania – godzinę „W”,  maszyny drukarskie z lat czterdziestych, powstańcze opaski czy broń. Każdy mógł przejść podziemnym kanałem oraz posłuchać prawdziwych historii powstańczych. Pokonana trasa przedstawiała chronologię wydarzeń Powstania Warszawskiego.

     Kolejnym punktem programu był zaplanowany obiad w restauracji na Starym Mieście. Brzydka pogoda nie odstraszyła uczestników do zwiedzania starówki. Kolega Maksym Pięta okazał się dobrym znawcą historii i  warszawskim przewodnikiem.

     Na koniec wycieczki grupa udała się do Studia Buffo na musical „Metro”, gdzie grupa młodych ludzi opowiadała o swoich marzeniach. Przedstawienie było pełne pasji, żywiołowego tańca i śpiewu.  Późnym wieczorem wszyscy, pełni wrażeń, wrócili do Zawiercia.

 

 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Wycieczka do Warszawy

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój