Podlesice.org.pl

Aktualności

16.03.2013

Warsztaty bibułkarskie

 

     Od lutego 2013 roku w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach prowadzone są warsztaty bibułkarskie. Są to zajęcia z cyklu ,,Aktywizacja zawodowa seniorów jako element integracji społecznej" realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, a współfinansowanym ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2012-2013. Projekt ma na celu aktywizację zawodową osób starszych.

     Jest to kontynuacja poprzedniej części projektu, podczas której seniorzy wyjechali na tygodniowy pobyt w Bieszczady do gospodarstwa agroturystycznego Bazyl,  gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów doskonalili zdolności rękodzielnicze, zwiedzali okoliczne muzea oraz zabytki związane z kulturą ludową. Podczas drugiej tury zajęć uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności z takich dziedzin jak bibułkarstwo, ceramika i malowanie na tkaninach. Podczas regularnych spotkań  uczestniczki między innymi z Podlesic, Włodowic, Huciska, Rzędkowic, Trzebniowa i Lgoty Murowanej nauczyły się tworzyć słoneczniki, róże, hibiskusy, żonkile oraz krokusy. Podczas zajęć panuje domowa atmosfera, Panie przynoszą rękodzieło aby pokazać wszystkim uczestnikom prace wykonywane w domu.

     Warto wspomnieć, że wszystkie prace znajdują się w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury, każdy może przyjechać i na żywo podziwiać bibułkowe kwiaty. Od czasu rozpoczęcia warsztatów zupełnie nowego wyglądu nabrało wnętrze budynku Centrum. Można powiedzieć, że mimo śniegu na zewnątrz, w środku zawitała prawdziwa wiosna. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Warsztaty bibułkarskie

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój