Podlesice.org.pl

Aktualności

19.05.2013

Grupa z Ukrainy w Podlesicach

 

     Podlesice odwiedziła grupa z Ukrainy. Na specjalne zaproszenie zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 15 maja 2013 roku przyjechała do Zawiercia kilkuosobowa grupa z Doniecka. W ramach zwiedzania Jury Krakowsko-Częstochowskiej odwiedzili Podlesice. Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zorganizowało uczestnikom ognisko i kiełbaski na terenie Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Trzeba przyznać, że uczestnicy wycieczki reprezentowani przez grupę z Ukrainy i grupę z Polski bardzo dobrze czuli się w swoim towarzystwie wspólnie śpiewając pieśni polskie i ukraińskie.

      Poza Podlesicami goście zwiedzali: Hutę Szkła w Zawierciu, Leśniów, zamki w Ogrodzieńcu, Bobolicach, Mirowie i Olsztynie. Podczas 5 dniowego pobytu ukraińscy goście zapoznali się z zawierciańskim folklorem. Głównym celem przyjazdu był występ artystyczny grupy z Doniecka podczas V Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbył się 18 maja 2013 roku w Łazach. Podczas V Ogólnopolskiej Olimpiady UTW można było wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, posłuchać występów artystycznych pobliskich Kół Gospodyń Wiejskich oraz zobaczyć na żywo występ zespołu PATMAN CREW. Imprezę zakończył wieczór integracyjny z występami artystycznymi:  UTW  Nowy Targ, UTW Łazy, UTW Koziegłowy, Kraków, UTW Gliwice,   UTW Częstochowa AJD, Ukraina, „Barbórki” – Konopiska i Kapeli Jurajskiej.

 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Grupa z Ukrainy w Podlesicach

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój