Podlesice.org.pl

Aktualności

25.08.2013

Wolontariusze z Fundacji Edukacji i Rozwoju STEP UP

    Pomoc przy usuwaniu podrostów leszczyn tym razem zaproponowała nam Fundacja Edukacji i Rozwoju STEP UP z Łodzi. W minionym tygodniu grupa wolontariuszy w ramach projektu,  „Żyjesz? Szanuj. Szanujesz? Pomóż!” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich,  pomagała usunąć leszczynę z rezerwatu przyrody Góra Zborów, a dokładnie z terenów Kruczych Skał.

    Głównym celem projektu realizowanego przez fundację łączącą sport, ekologię i wolontariat jest poszerzanie wiedzy z zakresu wolontariatu wśród uczestników oraz zachęcanie ich do udziału w projektach wolontariackich na rzecz własnej okolicy. Młodzi ludzie między 12 a 18 rokiem życia prowadzą głównie pracę na rzecz Lasu Łagiewnickiego i Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że tym razem zainteresowali się naszymi terenami.

    Po ciężkiej pracy wolontariusze obejrzeli filmy przyrodnicze w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury, a następnie udali się ścieżką przyrodniczą na rezerwat przyrody Góra Zborów. Młodzi ludzie poprzez swoją pracę w Podlesicach chcieli stać się inspiracją dla innych, by podejmowali działania na rzecz własnego regionu. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Wolontariusze z Fundacji Edukacji i Rozwoju STEP UP

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój