Podlesice.org.pl

Aktualności

22.09.2013

Atrakcje dla dzieci w Podlesicach

   W Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury zorganizowano moc atrakcji dla wychowanków Domu Dziecka Tęcza z Katowic. W spotkaniu uczestniczyły nie tylko dzieci, ale również osoby wspierające finansowo dom dziecka.

   Pierwszą atrakcją było zwiedzanie ekspozycji w Jaskini Głębokiej wraz z przewodnikiem i wypatrywanie nietoperzy w grocie. Ze względu na dużą liczbę osób trzeba było wycieczkę podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się do jaskini, a druga obejrzała filmy przyrodnicze w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Prawdziwą adrenalinę poczuli uczestnicy wspinaczki na skale Turnia Motocyklistów. Jak się później okazało najodważniejsza i najbardziej zadowolona okazała się najmłodsza grupa wiekowa, która jak twierdzi ,,zdobyła szczyt”. Po wyczerpującej wspinaczce skalnej wszyscy udali się na obiad do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury.

   Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej popierając takie inicjatywy postanowiło ze swojej strony zorganizować bezpłatne warsztaty z ceramiki, podczas których powstały prawdziwe dzieła sztuki. Wśród stworzonych prac przeważały gliniane serduszka, naczynia i przeróżne zwierzątka. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.

   Wycieczka wychowanków domu dziecka Tęcza do Podlesic była możliwa dzięki dużemu wsparciu firmy BOOM – Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa z Warszawy specjalizującej się w organizowaniu konferencji i event’ów. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Atrakcje dla dzieci w Podlesicach

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój