Podlesice.org.pl

Aktualności

26.09.2013

XI Zlot Rodzin Abstynenckich

   W niedzielę 22 września na parkingu obok Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach odbył się XI Zlot Rodzin Abstynenckich. Już po raz drugi przy wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej spotkanie to odbyło się w Podlesicach.
 

   Uczestnicy zlotu rozpoczęli spotkanie w Leśniowie, gdzie brali udział w konkursach, grach i zabawach rodzinnych. Można było zasięgnąć bezpłatnych porad z zakresu uzależnień oraz przemocy. Atrakcję stanowiło również pieczenie ziemniaków w kotle dla 400 osób. Pierwszy dzień zlotu zakończył koncert pt. ,,Śpiewać Każdy Może” – występ wykonawców ze środowisk trzeźwościowych oraz uroczysta msza.

   Dzień drugi uczestnicy Zlotu Rodzin Abstynenckich spędzili w Podlesicach. Jako pierwszy punkt zaplanowanego programu chętni udali się na zwiedzanie ekspozycji w Jaskini Głębokiej oraz na spacer z przewodnikiem po rezerwacie przyrody Góra Zborów. Wszyscy byli zainteresowani projekcją filmów przyrodniczych, podczas której zapoznali się z historią wydobywania kalcytu i poznali bioróżnorodność na terenie rezerwatu przyrody nieożywionej.

   Uczestnikom zorganizowano również bezpłatne warsztaty z ceramiki podczas, których prowadząca przybliżyła wiedzę na temat ceramiki, zastosowania gliny, technik formułowania gliny oraz omówiła metody zdobienia. Po krótkim wstępie każdy stworzył gliniany przedmiot według własnej wyobraźni. Kolejnym i zarazem ostatnim punktem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek i biesiadowanie przy ognisku.

   Prawdopodobnie za rok uczestnicy Zlotu Rodzin Abstynenckich ponownie spotkają się w Podlesicach. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: XI Zlot Rodzin Abstynenckich

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój