Podlesice.org.pl

Aktualności

19.10.2013

Wkrótce zakończenie sezonu turystycznego

   W związku z nadchodzącym zakończeniem sezonu turystycznego w Podlesicach przypominamy, że zwiedzanie ekspozycji w Jaskini Głębokiej możliwe jest tylko do 31 października. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie odwiedzili jeszcze największej atrakcji turystycznej w powiecie zawierciańskim zapraszamy do Podlesic. Przypominamy, że bilety na zwiedzanie ekspozycji w jaskini można nabyć jedynie w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach, gdzie zawsze o pełnej godzinie wyrusza grupa wraz z przewodnikiem na poznanie tajemnic skrywanych przez pobliską grotę.

   Zwiedzanie zajmuje około 40 minut, a temperatura w środku wynosi od 6 do 8 stopni Celsjusza. Jaskinia przystosowana jest do ruchu turystycznego zatem mogą ją zwiedzać zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Potwierdzeniem tych słów był test przeprowadzony w wakacje przez ,,Dzieciaki w Plecaki’’, którzy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o rodzinnym zwiedzaniu jaskini. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 730702056 lub 343337474.

Kategorie: Bez kategorii
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój