Podlesice.org.pl

Aktualności

18.12.2013

Jarmarki bożonarodzeniowe

   W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia różne miasta zorganizowały jarmarki bożonarodzeniowe, na których można było nabyć piękne ozdoby świąteczne i  spróbować regionalnych przysmaków.  Pierwszy jarmark odbył się w Zawierciu w dniach 5-8 grudnia. Kolejne w Poraju i Dąbrowie Górniczej.

    Ze względu na to, że Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zajmuje się tworzeniem rękodzieła, nie mogło go zabraknąć na takich imprezach. Na stoisku stworzonym przez TMZZ można było kupić niepowtarzalne bombki z krepiny i filcu. Poza tym świąteczne stroiki, drzewka bożonarodzeniowe, choinki, kartki, świąteczne bukiety i ozdoby z filcu. Wszystkie przedmioty były ręcznie wykonane, a każdy uczestnik odwiedzający stoisko TMZZ dostał ofertę edukacyjną oferowaną przez Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Na każdym jarmarku panowała świąteczna atmosfera. Można było posłuchać świątecznych kolęd, znanych zespołów czy uczestniczyć w pokazie rzeźbienia w lodzie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane wyroby w Zawierciu, gdzie większość ludzi była nieświadoma tego, że tego typu rękodzieło powstaje w ich regionie. Prace związane z tematyką bożonarodzeniową wykonywane są na bieżąco w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i kulturowego Jury.

   Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem unikatowych ozdób świątecznych zapraszamy do Podlesic. Z kolei osoby chcące nauczyć się rękodzieła zapraszamy na cykl zajęć do siedziby Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej przy ulicy Piastowskiej 1 w Zawierciu. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Jarmarki bożonarodzeniowe

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój