Podlesice.org.pl

Aktualności

29.03.2015

Kiermasz wielkanocny w Białej Skale

    W miniony weekend w Zajeździe Biała Skała w Karlinie odbył się wielkanocny kiermasz, na którym lokalni twórcy prezentowali swoje rękodzieło. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć stoiska Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, które zaprezentowało rękodzieło z zakresu bibułkarstwa i filcowania. W szczególności dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkanocne palmy wykonane z kolorowych krepinowych kwiatów. Na stoisku można było nabyć filcowe króliczki i jajka, quilling’owe pisanki, baranki z wełny owczej i masy solnej oraz niepowtarzalne wiosenne bukiety kwiatów. Kolorowy stolik TMZZ przyciągnął wiele osób, a reprezentantka stowarzyszenia spotkała się z bardzo miłymi opiniami na temat prezentowanych dzieł, za co serdecznie dziękujemy. Informujemy jednocześnie, że jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć nasze świąteczne prace może to zrobić do piątku w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach.

    Przybyli ludowi twórcy prezentowali między innymi pisanki ze strusich jaj, szydełkowe ozdoby, koszyczki wielkanocne i ozdoby wykonane metodą decupage. Było bardzo dużo atrakcji dla dzieci takich jak: zdobienie wielkanocnych babek czy tworzenie świątecznych wycinanek. Nie zabrakło też wielkanocnych przysmaków. Na pięknie udekorowanym stole królowały pyszne babki, ciasta i wiele innych przysmaków, które  były specjalnie przygotowane dla przybyłych gości. Nie zabrakło też żurku w chlebie.

   Szczególne podziękowania za zaproszenie na wspaniały kiermasz świąteczny składamy na ręce właścicieli Białej Skały, Państwa Ewy i Tomasza Błeszyńskich, którzy przez cały czas trwania spotkania troszczyli się o przybyłych gości. To oni stworzyli bardzo miłą atmosferę, która trwała przez cały kiermasz, a wszyscy goście wyszli zadowoleni. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: kiermasz wielkanocny

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój