Podlesice.org.pl

Aktualności

01.10.2017

Wieniec i palma

   Kolejny raz pragniemy podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Podlesic za przekazanie Fundacji Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego wieńca dożynkowego i wielkanocnej palmy.

   Wielotygodniowy trud wkładany w wykonanie palmy i wieńca można podziwiać w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Wykonane prace stanowią atrakcję, a przy okazji kultywują tradycję naszego regionu. Każdy turysta wchodzący do budynku zatrzymuje się choć na chwilę by podziwiać palmę i wieniec dożynkowy.

   KGW w Podlesicach kultywuje regionalne tradycje przyczyniając się do rozwoju swojej miejscowości. Czynnie uczestniczy w organizowanych festynach i uroczystościach. Ostatnim czasem brało udział w akcji ,,Zamonit”, która odbywała się na naszym terenie. Uczestnicy mogli spróbować regionalnych potraw jakimi są ,,kluchy połom bite” i smalec.

   Zdajemy sobie sprawę ile pracy należało włożyć w wykonanie palmy i wieńca w z związku z tym pragniemy jeszcze raz podziękować za przekazanie tych prac Fundacji Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: palma i wieniec

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój