Podlesice.org.pl

Aktualności

01.10.2010

PAŃSTWO ZBOROWSCY - Akcja artystyczna realizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Filcu - FELTUNITED

Tegoroczny temat FeltUnited (www.feltunited.com) to kolory ŻÓŁTY - ZIELONY - NIEBIESKI

2 Października o godz. 17.00 w Podlesicach na terenie Rezerwatu Góra Zborów (Jura Krakowsko-Częstochowska) odbedzie się finał projektu PAŃSTWO ZBOROWSCY.

Na skale Dwoistej nad Jaskinią Głęboką zawisną filcowe korale (wykonane techniką filcowania na mokro) oraz krawat (ozdobiony logo projektów związanych z ochroną bioróżnorodności Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej realizowanych przez stowarzyszenie z Zawiercia, społeczność lokalną i wielu partnerów, w tym naukowych - techniką filcowania na sucho).

Dekoracje te utworzą kompozycję pary małżeńskiej skałek, stąd tytuł tego projektu.

Filcowe przedmioty zostały wykonane 28 sierpnia 2010 roku w ramach Jurajskich Regionaliów, festynu promującego hodowlę owiec rasy olkuskiej na tym terenie oraz zabiegi czynnej ochrony przyrody prowadzące do odtworzenia swoistego krajobrazu jurajskiego.

Otwarta akcja filcowania artystycznego wraz z warsztatami filcowania, obróbki wełny i przędzenia dla lokalnych gospodyń była częścią projektu OWCA Plus.

Projekt zainicjowany i zrealizowany przez Agnieszkę Jackowiak (www.agnieszkajackowiak.pl, www.filc.art.pl), we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej www.podlesice.org.pl

http://www.feltunited.com happenings 2010

Kategorie: Dla Turystów

Galeria: PAŃSTWO ZBOROWSCY - Akcja artystyczna realizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Filcu - FELTUNITED

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój