Podlesice.org.pl

Aktualności

19.04.2018

Akcja ,,Serce Jury:

Sezon turystyczny 2018 w Podlesicach rozpoczęty. 15 kwietnia 2018 roku to ważna data dla Fundacji Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego w Podlesicach, ponieważ nie tylko ponownie została otwarta Jaskinia Głęboka, ale przystąpiliśmy do akcji ,,Serce Jury”. Czytaj dalej »

01.10.2017

Wieniec i palma

Kolejny raz pragniemy podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Podlesic za przekazanie Fundacji Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego wieńca dożynkowego i wielkanocnej palmy. Czytaj dalej »

07.07.2017

Warsztaty z paleontologiem

Zapraszamy na nowe warsztaty z paleontologiem. Czytaj dalej »

10.09.2016

III Jurajska Noc Nietoperzy

Zapraszamy na III Jurajską Noc NIetoperzy Czytaj dalej »

05.09.2016

Nowa oferta edukacyjna

Nowa oferta edukacjna Czytaj dalej »

09.07.2016

Regionalne pamiątki

Wakacje rozpoczęły się pełną parą, a wraz z nimi rodzinne wycieczki na Jurę Krakowsko-Częstochowską. W związku z tym w dzisiejszym artykule przyszła pora na poruszenie tematu sprzedawanych pamiątek z naszego regionu. Każdy odwiedzający chciałby mieć pamiątkę z odwiedzanego regionu. Jak wiadomo w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach można nabyć nietypowe upominki wykonywane metodą handmade. Czytaj dalej »

11.06.2016

Wypas 2016

Dla nikogo nie stanowi już zaskoczenia, że na terenie rezerwatu Góra Zborów trwa wypas zwierzą gospodarskich. Nie każdy jednak wie, że zagroda z owieczkami została przeniesiona na zbocze południowo – wschodnie. Czytaj dalej »
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój