Podlesice.org.pl

Aktualności

28.05.2015

Wyłączenie dróg wspinaczkowych

Informujemy, iż drogi wspinaczkowe na skałach "Młynarz" i "Sowa" zostają wyłączone z ruchu wspinaczkowego z powodu gniazdowania ptaków. Na tych terenach swoje gniazda ma Pustułka. Czytaj dalej »

23.05.2015

Owca plus idzie dalej

Przyjęto Wojewódzki Program Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020 Czytaj dalej »

29.04.2015

Sezon turystyczny 2015 rozpoczęty

15 kwietnia 2015r. podziemna trasa turystyczna w Jaskini Głębokiej po zimowej przerwie została ponownie otwarta dla zwiedzających. Czytaj dalej »

29.03.2015

Kiermasz wielkanocny w Białej Skale

W miniony weekend w Zajeździe Biała Skała w Karlinie odbył się wielkanocny kiermasz, na którym lokalni twórcy prezentowali swoje rękodzieło. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć stoiska Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, które zaprezentowało rękodzieło z zakresu bibułkarstwa i filcowania. Czytaj dalej »

19.02.2015

Bezpieczne zwiedzanie jaskiń w województwie śląskim

Zachęcamy do przeczytania artykułu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na temat bezpiecznego zwiedzania jaskiń w województwie śląskim. Czytaj dalej »

04.02.2015

Bezpłatne zajęcia artystyczne

W czasie ferii w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach odbywać się będą bezpłatne zajęcia artystyczne zorganizowane przez Dom Kultury w Kroczycach, których motywem przewodnim są wianki. Spotkania odbywać się będą zarówno w CDPiKJ jak i w Domu Kultury w Kroczycach. Czytaj dalej »

24.11.2014

Zakończenie sezonu turystycznego 2014

Pomimo, że na stronie www.podlesice.org.pl już dawno nie został zamieszczony żaden artykuł nie należy myśleć, że w Podlesicach nic się nie działo. Wręcz przeciwnie. Z początkiem listopada zakończył się sezon turystyczny, który można zaliczyć do udanych. Czytaj dalej »
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój