Podlesice.org.pl

Aktualności

16.09.2014

Badania przy wejściu do Jaskini Kroczyckiej

Na przełomie sierpnia i września 2014 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w nowym budynku warsztatów przyrodniczych w Podlesicach gościło archeologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy pod kierownictwem mgr Tomasza Wagnera i opieką naukową prof. dr hab. Piotra Kaczanowskiego przeprowadzili krótkie badania przy wejściu do Jaskini Kroczyckiej w Kroczycach-Okupnem. Czytaj dalej »

02.09.2014

Jurajskie Regionalia 2014 już za nami

Jak co roku, Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zorganizowało Jurajskie Regionalia. Impreza odbyła się koło budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Czytaj dalej »

13.08.2014

Jurajskie Regionalia 2014

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej serdecznie zaprasza 7 września 2014 roku do Podlesic na Jurajskie Regionalia. Impreza odbywać się będzie na parkingu obok Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w godzinach 14.00 - 19.00. Czytaj dalej »

11.07.2014

Czynne zabiegi ochrony przyrody

W rezerwacie występuje wiele rzadkich gatunków roślin, w tym ciepłolubne i wapieniolubne. Rosną tam m.in. wawrzynek wilczełyko, mącznica lekarska, goździk siny, rojnik pospolity. Istniejąca tam flora jest cenna dla Jury Krakwsko-Częstochowskiej dlatego należy o nią dbać jak najlepiej. Czytaj dalej »

12.05.2014

Wypas zwierząt gospodarskich

Jak co roku na terenie rezerwatu przyrody Góra Zborów rozpoczął się wypas zwierząt gospodarskich. Wypas prowadzony jest przez gospodarstwo ekologiczne Pana Garbaciaka z Włodowic. Czytaj dalej »

11.05.2014

Niszczenie infrastruktury turystycznej

W dniu 10 maja 2014 roku koło godziny 16.00 doszło do aktu wandalizmu na terenie przyległym do rezerwatu przyrody Góra Zborów. Popołudniu nieznany mężczyzna podbiegł i zniszczył komplet ławek służący od lat turystą przybywającym do Podlesic. Zniszczeniu uległo 5 drewnianych ławek i stół położony przy wejściu na rezerwat przyrody od strony czerwonego szlaku. Czytaj dalej »

22.04.2014

Majówka za miastem

Serdecznie zapraszamy na Majówkę za miastem - 1 maja 2014 roku Czytaj dalej »
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój