Podlesice.org.pl

Aktualności

12.05.2014

Wypas zwierząt gospodarskich

Jak co roku na terenie rezerwatu przyrody Góra Zborów rozpoczął się wypas zwierząt gospodarskich. Wypas prowadzony jest przez gospodarstwo ekologiczne Pana Garbaciaka z Włodowic. Czytaj dalej »

11.05.2014

Niszczenie infrastruktury turystycznej

W dniu 10 maja 2014 roku koło godziny 16.00 doszło do aktu wandalizmu na terenie przyległym do rezerwatu przyrody Góra Zborów. Popołudniu nieznany mężczyzna podbiegł i zniszczył komplet ławek służący od lat turystą przybywającym do Podlesic. Zniszczeniu uległo 5 drewnianych ławek i stół położony przy wejściu na rezerwat przyrody od strony czerwonego szlaku. Czytaj dalej »

22.04.2014

Majówka za miastem

Serdecznie zapraszamy na Majówkę za miastem - 1 maja 2014 roku Czytaj dalej »

17.04.2014

Aktywizacja Seniorów poprzez edukację ekologiczną

W dniu 16.04.2014 r. o godzinie 10.00 rozpoczęło się seminarium ekologiczne pn. „Aktywizacja seniorów poprzez aktywizację ekologiczną”, dofinansowane w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Czytaj dalej »

15.04.2014

Eko Rodzina - Konkurs filmowy pn. "Sposoby na domowe odpady"

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej ogłasza konkurs filmowy na pracę pn. „Sposoby na domowe odpady”. Czytaj dalej »

15.04.2014

Wkręć się w historię! Konkurs filmowy

twórz ekipę filmową i nakręć film o tematyce historycznej. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe - m.in. aparaty cyfrowe. Dla pięciu najlepszych grup wycieczka do Warszawy pod hasłem "Śladami historii Polski" Czytaj dalej »

13.04.2014

Wizyta w Dolnym Kubinie

Członkowie Jurajskiej Organizacji Turystycznej w dniach 7-9 kwietnia 2014 roku mogli nawiązać nowe kontakty i wymienić doświadczenia z członkami Klastra Orava. Wśród uczestników wycieczki nie zabrakło przedstawiciela Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, który zaprezentował ofertę TMZZ w Słowacji. Czytaj dalej »
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój