Podlesice.org.pl

Aktualności

03.01.2013

Nowa tura bezpłatnych warsztatów

 

            W związku z dużym zainteresowaniem bezpłatnymi warsztatami z zakresu tkactwa, filcowania, ceramiki i obróbki wełny, od stycznia 2013 roku rusza kolejna tura zajęć. W ramach przypomnienia zajęcia będą odbywać się w budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Celem spotkań jest przybliżenie uczestnikom różnych rodzajów działalności człowieka od stuleci mających wpływ na zróżnicowanie krajobrazowe tego obszaru.

         Podczas zajęć z filcowania odbiorcy dowiadują  się, co to jest filc, poznają jego zastosowanie w przeszłości i współcześnie. Ponadto każdy wykonuje filcowy kwiatek, kulę czy dowolną ozdobę, którą zabiera ze sobą na pamiątkę.

           Z kolei na warsztatach z tkactwa podczas części teoretycznej uczestnicy zdobywają wiedzę na temat początków ręcznego tkactwa i tradycji tego rękodzieła na Jurze, a następnie pod okiem doświadczonego instruktora wykonują kolorową krajkę, która służy jako bransoletka lub zawieszka do telefonu.

             Na zajęciach z ceramiki uczestnicy poznają krótką historię ceramiki oraz zastosowanie gliny jako jednego z materiałów do jej wyrobu. Podobnie jak na innych zajęciach każdy uczestnik wykonuje pamiątkową ozdobą z gliny według własnej wyobraźni.

        Obróbka wełny skierowana jest do dzieci do 12 roku życia. Podczas każdych warsztatów po krótkiej prezentacji  na temat obróbki wełny  i jej zastosowania najmłodsi wyklejają przeróżne kształty z wełny. Największą popularnością cieszy się wyklejanie owieczki, ślimaków i kwiatków.

      Zajęcia przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej począwszy od przedszkolaków, aż po dorosłe osoby. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie grupy od 10 do 15 osób i zarezerwowanie terminu zajęć. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 508231802; 730702056 jak również w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: Oferta edukacyjna 2013

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój