Podlesice.org.pl

Aktualności

01.07.2013

Ekipa filmowa w Podlesicach

     W czerwcu do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach przyjechała ekipa filmowa z Centrum Doradztwa Rolniczego. Podczas dwudniowego pobytu przygotowała ona film o rasach rodzimych owiec. Duże zainteresowanie wzbudziło u fimowców hodowanie owiec rasy olkuskiej. Zebrali oni liczne informację na temat programu ,,Owca Plus” oraz rozwoju owczarstwa na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Odwiedzili gospodarstwa we Włodowicach i Suliszowicach w celu sfilmowania wypasu owiec.

     W przygotowywanym filmie o hodowli owiec będzie można poszerzyć wiedzę na temat wypasu prowadzonego na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz programów realizowanych na tych terenach, w tym programu ,,Owca Plus”.

        Wkrótce film będzie dostępny na stronie www.cdr.gov.pl w zakładce Kanał filmowy.

Kategorie: Bez kategorii
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój