Podlesice.org.pl

Aktualności

05.03.2014

I Jurajski Festiwal Fotograficzny

   W niedzielę 23 lutego 2014 roku wczesnym rankiem do rezerwatu przyrody Góra Zborów przyjechali znani fotografowie z całej Polski. W tym czasie odbywał się I Jurajski Festiwal Fotograficzny zorganizowany przez Jurassic Foto Team w hotelu Fajkier.

   W pierwszym dniu uczestnikom zorganizowano warsztaty, slideshow i zajęcia praktyczne z rysowania światłem. Drugi dzień festiwalu fotograficznego był bardziej praktyczny, ponieważ fotografowie przyjechali do rezerwatu przyrody nieożywionej, by zrobić niepowtarzalne zdjęcia wschodu słońca. Tematyka spotkania to ,,Zimowy poranek – rezerwat przyrody Góra Zborów” i ,,Walki Rycerzy Średniowiecznych”.

   W porozumieniu z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, które udostępniło Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach osoby przybyłe do rezerwatu mogły skorzystać z bezpłatnej projekcji filmów przyrodniczych. Następnie wszyscy udali się do hotelu na dalszą część wykładów i warsztatów - ,,Zarządzanie barwami” i ,,Tworzenie i obróbki giga-panoramy”.

   Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonane przez członków Jurassic Foto Team dostępne na ich facebbok’u. 

Kategorie: Bez kategorii

Galeria: I Jurajski Festiwal Fotograficzny

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój